پنج شنبه , ۱ مهر ۱۴۰۰

نصب ویندوز ۷ از روی فلش / USB

 
نصب ویندوز ۷ از روی فلش مموری

نصب ویندوز ۷ از روی فلش مموری

چند راه مختلف برای ایجاد یک حافظه USB قابل بوت وجود دارد اما استفاده از برنامه رایگان مایکروسافت برای انجام این کار آسان‌ترین و سریع‌ترین روش است. برای شروع کار به یک حافظه فلش USB حداقل چهار گیگابایتی و فایل ISO ویندوز 7 احتیاج دارید. می‌توانید فایل ISO ویندوز را از اينجا دانلود کنید یا با استفاده از دیسک ویندوز آن را ایجاد کنید.

گام اول
بعد از اینکه حافظه فلش و فایل ISO را آماده کردید، ابزار Windows 7 USB/DVD Download Tool را از اينجا دانلود و نصب نماييد.

گام دوم 
حافظه فلش را به رایانه متصل کرده و برنامه Windows 7 USB download tool را اجرا کنید.

 

گام سوم
فایل ISO خود را برای نصب روی حافظه فلش انتخاب کنید.

گام چهارم
در این مرحله می‌توانید انتخاب کنید که نرم‌افزار فایل ISO را روی حافظه فلش USB یا DVD بریزد. گزینه USB Devise را انتخاب کنید.

گام پنجم
حافظه فلش که می‌خواهید برای این کار استفاده کنید را از منوی کشویی انتخاب کرده و روی Begin Copying کلیک کنید. پيغام هشداری به شما نمایش داده می‌شود که درایور USB باید فرمت شود. روی Erase USB Device کلیک کنید. وقتی پرسید که مطمئن هستید Yes را بزنید. بعد از این مرحله حافظه فلش قابل بوت ویندوز 7 شما ایجاد می‌شود.

گام ششم
اگر مي‌خواهيد قابليت انتخاب و نصب نسخه‌هاي مختلف ویندوز 7 را باشید؛ حافظه فلش را با ویندوز اکسپلورر باز کرده و فایل ei.cfg در پوشه Sources را پاک کنید.

اكنون با در اختيار داشتن اين حافظه فلش مي‌توانيد خيلي سريع ويندوز 7 را روي هر كامپيوتر يا نوت‌بوك بدون نياز به ديسك نصب ويندوز يا درايو نوري نصب نماييد.

 

منبع: ماهنامه شبکه

Print Friendly, PDF & Email

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*