چهارشنبه , ۲۸ مهر ۱۴۰۰

امکانات لوکس مادربوردهای لوکس

 

1124

شرکت ايسوس سه مادربورد جديد از سري Deluxe را معرفي کرد. Z87-DELUXE ،Z87-Deluxe/Dual و Z87-Deluxe/Quad مادربوردهايي هستند که همگي از چيپ‌ست Z87 استفاده مي‌کنند. مادربورد  Z87-Deluxe دارای امکانات و قابلیت‌های خوبی برای ارائه کارایی مناسب در پردازش‌های مختلف است. ایسوس در این مادربورد از قابلیت Dual Intelligent Processor 4 استفاده مي‌کند که امکان مدیریت چهار قابلیت Digi+ Power ،TPU ،Fan Xpert 2 و EPU را با استفاده از یک کلیک به کاربر می‌دهد. با این روش امکان زدن چهار هدف تنها با یک کلیک در یک زمان وجود دارد.

 

مدل بعدي Z87-Deluxe/Dual  نخستين مادربورد سری Z87 دنیا است که توانست گواهی استفاده از دو درگاه تاندربولت (Thunderbolt) روی یک بورد را از اینتل دریافت کند. درگاه تاندربولت دو برابر سریع‌تر از USB 3.0 است و پهنای باند آن برابر با 10Gbps است که می‌توان به هر درگاه 6 عدد درایو ذخیره‌سازی اطلاعات و یک صفحه‌نمايش متصل کرد. اين تعداد برای Z87-Deluxe/Dual دو برابر يعني همزمان 12 درایو ذخیره‌سازی اطلاعات و دو صفحه‌نمايش همزمان است که سبب مي‌شود از پهنای باند 20Gbps برخوردار باشد. همچنین وجود این دو درگاه به همراه DisplayPort کاربران می‌توانند تا سه تصویر مجزا با کیفیت 4K Ultra HD را تجربه کنند.

 

مادربورد Z87-Deluxe/Quad نیز دارای امکاناتی همانند دو مدل قبل است. تنها تفاوت این مدل بهره‌مندی از استاندارد Thunderbolt 2 است. این استاندارد نسبت به نسل پیشین خود از پهنای باند دو برابري نسبت به مدل استاندارد (40Gbps) بهره می‌برد. از ديگر قابليت‌هاي اين مادربوردها مي‌توان به یک کارت‌شبکه بی‌سیم 802.11ac دو بانده با آنتن خارجی، نسل جدید بایوس UEFI براي بهبود کارايي، قابليت USB3.0 Boost براي افزايش سرعت انتقال اطلاعات تا 170 درصد، AI Suite نسخه سه برای مدیریت مادربورد و قطعات،  Direct Key برای ورود آسان به بایوس بدون نیاز به زدن دکمه Del، قابلیت 5X Protection برای محافظت بیش‌تر از مادربورد و وجود خروجی‌های تصویر Display Port ،HDMI و Mini Display Port اشاره کرد.

منبع: ماهنامه شبکه

Print Friendly, PDF & Email

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*