چهارشنبه , ۲۸ مهر ۱۴۰۰

پشت این دستگاه سنگر بگیرید!

 

1205

مدیریت یکپارچه تهدیدها در درگاه اصلی اینترنت شبکه 
اگر مدیر یک شبکه سازمانی کوچک، متوسط یا بزرگ هستید، به‌طورحتم اهمیت درگاه اصلی اینترنت شبکه  (Gateway)  را درک می‌کنید. Gateway‌ها در واقع یک گلوگاه بحرانی برای هر شبکه متصل به اینترنت به شمار می‌روند. نقطه‌ای که تمام ترافیک ورودی و خروجی شبکه از طریق آن انجام می‌شود.

بله، بیش از 95 درصد از کل ویروس‌ها، بدافزارها و حملات هک، از طریق اینترنت به درون شبکه‌های سازمانی سرازیر می‌شوند و استفاده غیرکاری از اینترنت و وبگردی‌های طولانی مدت کارکنان ، 40 درصد از کل بازده سازمان در هر سال را تلف می‌کند.
دلایل بسیار دیگری وجود دارد که ما استفاده از ابزارهای مدیریت یکپارچه تهدیدها در درگاه اصلی شبکه را حتی برای شرکت‌های بسیار کوچک (تا کمتر از 25 کاربر) توصیه کنیم. با استفاده از این ابزار، شما به امکانات و قابلیت‌های خوبی دسترسی دارید که می‌توانید نه فقط امنیت در شبکه، بلکه بازده عملیاتی آن را هم به شدت افزایش دهید.
Panda GateDefender Performa eSeries، یکی از بهترین گزینه‌های موجود برای مدیریت یکپارچه تهدیدهای رایانه‌ای و اینترنتی است و می‌تواند به صورت متمرکز وضعیت امنیتی شبکه را در هر لحظه ثبت و به اطلاع مدیر شبکه برساند. میزان استفاده این ابزار از پهنای باند شبکه بسیار ناچیز است و زمان تأخیری که در دریافت، بررسی و سپس توزیع اطلاعات در شبکه ایجاد می‌شود چیزی در حدود صفر ثانیه است. در مجموع پاندا نسبت به رقیبان سرسختش در حوزه مدیریت یکپارچه تهدیدات، عملکرد مطلوبی را نشان می‌دهد.

مطابق با نیازهای خاص شما است …
نکته بسیار جالب این‌که برای سهولت نصب و استفاده از ابزار یو‌تی‌ام پاندا، سه حالت مختلف در نظر گرفته شده:
1- نصب به‌صورت سخت‌افزاری: که شما این ابزار را به صورت سخت‌افزار و نرم‌افزار موجود در آن به صورت یکپارچه تهیه می‌کنید و در درگاه اینترنت شبکه قرار می‌دهید.

2- نصب به صورت نرم‌افزاری: که فقط بخش نرم‌افزاری این محصول در سرورهای از پیش تهیه شده شما قرار داده می‌شود.

3- نصب به صورت مجازی: که فقط بخش نرم‌افزاری این محصول روی محیط‌های مجازی پرکاربرد، ‌مانند VMware ،HiperV ،Xen/Citrix ،KVM قابل نصب است.
تنوع روش نصب Panda GateDender Performa به مدیران شبکه امکان می‌دهد تا بتوانند بر حسب نوع پیکربندی شبکه، قالب نصبی مورد نیاز خود را انتخاب کنند و هزینه‌های سازمانی خود را کاهش دهند.
از این گذشته، این ابزارها می‌توانند در شبکه‌های مختلف از یک تا بیش از ده هزار کاربر سازمانی نصب شوند و امنیت کامل را در پیرامون آن‌ها تأمین کنند، این یعنی نهایت انعطاف و سازگاری با هر نوع شبکه سازمانی در هر وسعت و در هر اندازه. در صفحه روبه‌رو با ویژگی‌های این ابزار بیش‌تر آشنا می‌شوید. این ویژگی‌ها شامل بخش‌های اصلی عملیاتی در این دستگاه‌ها و نیز مشخصات فنی آن‌ها برای اطلاع از نحوه و وسعت پوشش شبکه‌های سازمانی است.

 

 

مزايا:

ضدویروس و ضدبدافزار روی تمامی پروتکل‌های ارتباطی شبکه با اینترنت
فایروال قدرتمند تحت شبکه با قابلیت IPS برای جلوگیری از نفوذ‌ها و دسترسی‌های غیر‌مجاز
کنترل دسترسی کارکنان سازمانی به اینترنت و محتویات اطلاعاتی
انسداد برنامه‌های کاربردی غیر‌سازمانی به‌همراه امکان ارائه موقت اینترنت امن از طریق Internet Accounting به صورت بی‌سیم یا کابلی
مانیتورینگ ترافیک شبکه و به‌سازی پهنای باند به همراه قابلیت ایجاد شبکه‌های خصوصی مجازی VPN
پوشش امنیتی پروتکل‌های HTTPS ،SSL و سازگار با فناوری‌های مدرن ارتباطی در شبکه

منبع : ماهنامه شبکه

Print Friendly, PDF & Email

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*