یکشنبه , ۴ مهر ۱۴۰۰

منوی سنتی Start به ويندوز بازمی‌گردد

 

0130

مايکروسافت اعلام کرد در به‌روزسازی (آپديت) بعدی ويندوز که قرار بوده 8 آوريل  منتشر شود، منوی سنتی Start به‌اين سيستم‌عامل بازخواهدگشت و به‌اين ترتيب کاربران می‌توانند به شکل و شمايل ميزکار کلاسيک ويندوز، برنامه‌های مترو را نيز از منوی استارت اجرا کنند.

تری ميرسون؛ مدير گروه مهندسی سيستم‌عامل‌های مايکروسافت، در نخستين روز کنفرانس توسعه‌دهندگان اين شرکت موسوم به Build که دوم تا چهارم جولای امسال برگزار شد هدف از اين تصميم را جلب رضايت کاربرانی عنوان کرد که عاشق ميزکار ويندوز هستند و می‌خواهند دسترسی به برنامه‌های کاربردی به‌اين شيوه انجام شود. در همين راستا در پيش‌نمايشی از تغييرهای جديد، حضار منوی استارت جديدی را ديدند که آميزه‌ای از ابزارهای سنتی و آشنای ويندوز7 و کاشی‌های پويای صفحه استارت ويندوز 8.1 بود. به‌روزسازی مذکور برای کاربران ويندوز8.1 رايگان خواهدبود.

تصميم مايکروسافت برای بازگرداندن منوی سنتی استارت که يکی از اجزای کلاسيک واسط کاربر ويندوز به‌شمار می‌رود و قدمتی 19 ساله دارد چندان هم شگفت‌آور و دور از ذهن نبود. فقدان اين منو و به‌دنبال آن دکمه استارت در اولين نسخه ويندوز 8 که در سال 2012 منتشر شد انتقاد مشتريان و بسياری از منتقدان را برانگيخت. از نظر آن‌ها واسط کاربر جديد به آن‌ها تحميل شده‌بود و کاربران ناچار بودند حتی ناوبری ابتدایی ويندوز را هم از نو بياموزند. هرچند مايکروسافت در آن زمان به‌شدت از طراحی ويندوز8 دفاع کرد اما در نسخه بعدی يعنی ويندوز8.1 از خود نرمش نشان داد و دکمه‌ای مانند دکمه معروف استارت را به سيستم‌‌عامل خود افزود تا هر کسی که مايل است بين صفحه استارت کاشی‌گونه يا دسکتاپ عادی گزينه دلخواه را انتخاب کند.

منبع: ماهنامه شبکه

Print Friendly, PDF & Email

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*