چهارشنبه , ۱۰ آذر ۱۴۰۰

Fujitsu Primequest 2000؛ سرور 120 هسته‌اي چند پلتفرمي

 

شرکت فوجيتسو که يکي از سازندگان عمده سرور و مراکزداده است، سري جدید سرورهای x86 خود را برای کاربردهای حساس و حياتي را معرفي کرد که در مقايسه با مدل‌هاي قبلي از توان خروجي محاسباتي 2.5 برابري برخوردار است.

سرورهاي سري Primequest 2000 از ويژگي‌هايي مانند پردازنده‌هاي Xeon E7 شرکت اينتل با قابليت افزايش هسته‌ها تا 120 هسته در يک سرور و افزايش حافظه تا 12 ترابايت بهره مي‌برند. بنا به گفته شرکت فوجيتسو اين سري خط توليد شامل پنج مدل سرور است که در تعداد پردازنده‌هاي با يکديگر متفاوت‌اند و از مدل سطح پايين 2400S با چهار پردازنده شروع شده و به مدل سطح بالاي 2800E با هشت پردازنده و قابليت نگه‌داري 10 ساله مي‌رسند.

2800E يک سرور بهينه ‌شده براي کار در شرايط با کارايي بالا است که طبق ارزيابي‌هاي صورت گرفته توسط نرم‌افزارهاي آزمایش صنعتي مانند VMmark V2 و SPEC CPU2006 بالاترين کارايي ممکن را از خود نشان مي‌دهد و براي محيط‌هاي سازمانی مناسب است. يکي از قابليت‌هاي اين سرورها پشتيباني از چندين پلتفرم و سيستم‌عامل است به طوري که مي‌توان روي اين سرورها ويندوز سرور، لينوکس و البته سيستم‌عامل سرور اختصاصي فوجيتسو به نام OSIV/XSP را نصب و اجرا کرد.

به ادعای فوجیستو روي اين سرورها ویژگی مين‌فريمي مانند دسترس‌پذيري و اطمينان‌پذيري  بالا نيز در نظر گرفته شده است که از جمله آن‌ها وجود يک بورد کمکي در کنار بورد اصلی براي مواقعي است که سيستم بر اثر يک خطاي سيستمي ري‌استارت مي‌کند و بورد اصلي از مدار خارج مي‌شود. اين سرورها از اواخر ماه آوريل قابل عرضه هستند و محدوده قیمتي آن‌ها از 35500 دلار تا 173500 دلار است. فوجيتسو پيش‌بيني مي‌کند تا سال 2017 نزديک به 2500 سرور اين سري را توليد کند.

منبع : ماهنامه شبکه

Print Friendly, PDF & Email

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*