سه شنبه , ۹ آذر ۱۴۰۰

سری جديد پاورلاين‌های 500AV ترندنت

 

شركت TERENDnet سري پاورلاين‌هاي 500AV خود شامل دو محصول  TPL-406E و TPL-410AP را معرفي كرد. TPL-406E آداپتور دارد و از يك درگاه شبكه اترنت 100مگابيتي استفاده مي‌كند و به صورت بي‌سيم به محصول بعدي اين سري يعني TPL-410AP متصل شود.

محصول دوم يك اكسس‌پوينت/پاورلاين است كه از دو درگاه شبكه اترنت صدمگابيتي به همراه دو آنتن داخلي با قدرت 3dBi بهره مي‌برد. فركانس كاري اين اكسس‌پوينت 2.4 گيگاهرتز است و براي رمزنگاري اطلاعات بي‌سيم از پروتكل WPA2 استفاده مي‌كند.

اين پاورلاين‌ها مي‌توانند تا 300 متر کابل برق خانگي را پشتيباني كرده و روي آن اطلاعات ديجيتالي را منتقل كنند. همچنين قابليت شناسايي خودكار شبكه و اتصال به آن بدون هيچ‌گونه نصب يا راه‌اندازي و پيكربندي خاص را دارند. با استفاده از اين دو محصول مي‌توان به راحتي شبكه‌هاي خانگي و اداري كوچك را توسعه داد و به صورت بي‌سيم يا استفاده از كابل‌هاي برق شهري، چندين كامپيوتر را به يكديگر متصل کرد. سرعت انتقال اطلاعات روي اين پاورلاين‌ها به صورت بي‌سيم 300 مگابيت است در ثانیه و قابليت افزودن انواع دستگاه‌ها با كابل شبكه را دارند. گفتني است سرعت انتقال اطلاعات روي كابل‌هاي برق توسط اين دستگاه‌ها 500 مگابيت در ثانیه است كه جزء نخستین سري محصولات استاندارد Home Plug 500AV2 به شمار می‌روند.

منبع : ماهنامه شبکه

Print Friendly, PDF & Email

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*