چهارشنبه , ۱۰ آذر ۱۴۰۰

D-Link DSP-W215؛ دو شاخه هوشمند

 

اين دستگاه به كاربران اجازه مي‌دهد مصرف انرژي برق دستگاه‌هاي بي‌سيم را با استفاده از برنامك‌هاي iOS و آندروئيد مانيتور و كنترل كنند. اين دستگاه ويژگي‌هايي مانندروشن/خاموش كردن دستگاه‌ از راه دور، زمان‌بندي و برنامه‌ريزي فعاليت دستگاه‌ در شبكه، فعال كردن قابليت WPS روي يك دستگاه براي امنيت بيش‌تر يا خاموش كردن آن، نظارت بر مصرف انرژي و گرماي دستگاه دارد.

حسگر نصب شده روي اين دستگاه مي‌تواند متوجه شود كه يك دستگاه حرارت بيش از اندازه توليد مي‌كند و در نتيجه اقدام به خاموش كردن آن كند. DSP-W215 توسط دو شاخه به برق شهري متصل شده و از استاندارد واي‌فاي 802.11n براي اتصال بي‌سيم و از راه دور به دستگاه‌هاي ديگر درون شبكه بهره مي‌برد. روش شناسايي دستگاه‌هاي شبكه توسط اين محصول به اين صورت است كه پس از اتصال به برق؛ كليد WPS روي آن فشار داده شده تا اتصال امن برقرار و وارد سرويس mydlink اين شركت شود.

برنامك‌هاي ارائه شده براي اين دستگاه فهرستي از دستگاه‌هاي متصل به شبكه را شناسايي و در اختيار كاربر قرار مي‌دهند تا مديريت و كنترل مصرف انرژي آن‌ها را به دست گيرد. اين محصول قبلاً توسط شركت دي‌‌‌لينك در نمايشگاه CES معرفي شده بود و 50 دلار قيمت‌گذاري شده است.

منبع : ماهنامه شبکه

Print Friendly, PDF & Email

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*