سه شنبه , ۹ آذر ۱۴۰۰

روترهای AC بيست دلاری Xiaomi

 

در دنيايي كه شركت‌هاي سازنده محصولات شبكه سعي در پيش افتادن از يكديگر با ارائه محصولات پرقدرت و مجهز به انواع فناوري‌ها و ويژگي‌ها هستند، شركت‌هاي خوش‌ذوقي مانند Xiaomi نيز يافت مي‌شوند كه يك روتر بي‌سيم با استاندارد 802.11ac توليد كند كه هم از نظر شكل و اندازه و هم از نظر كاربري با ديگر محصولات بازار متفاوت است.

اين محصول كه Wi-Fi Mini ناميده مي‌شود، يك روتر دو بانده MIMO 2×2 است كه هم‌شکل محصول Magic Trackpad اپل ساخته شده و در رنگ‌هاي مختلفي وارد بازار مي‌شود.

اين روتر بي‌سيم داراي دو درگاه شبكه و يك درگاه WAN براي اتصال به مودم اينترنت و يك درگاه USB است. پردازنده روي اين روتر  MediaTek MT7620A و از نوع SoC است كه مي‌تواند فرم‌وير DD-WRT را لود كرده و از 128 مگابايت حافظه رم استفاده كند. جالب‌تر از همه اين‌ها؛ قيمت 20 دلاري اين روتر است كه بسيار ارزان‌تر از روترهاي سري AC بازار است و اين امكان را به هر كاربر خانگي مي‌دهد با تهيه اين روتر قابل حمل، بتواند از شبكه‌هاي نسل جديد بي‌سيم استفاده كرده و دستگاه‌هاي همراه ديگر را به آن متصل کند. البته با استفاده از درگاه‌هاي شبكه اترنت اين روتر نيز مي‌تواند دستگاه‌هايي مانند كامپيوتر خانگي و تجهيزات ذخيره‌سازي NAS را به آن متصل كرد.

منبع : ماهنامه شبکه

Print Friendly, PDF & Email

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*