چهارشنبه , ۱۰ آذر ۱۴۰۰

به گزارش evleaks، برند محبوب نوکیا احتمالا زنده خواهد ماند و لومیا نیز جایگزین سرفیس می‌شود

 

evleaks گزارش می‌کند که مایکروسافت در تلاش است برند نوکیا را به منظور استفاده‌ی احتمالی برای گوشی‌های هوشمند در اختیار بگیرد و بر همین اساس تصور می‌شود که این دستگاه‌ها همچنان از سوی مایکروسافت با نام نوکیا ارائه شوند. در ادامه‌ی این اطلاعات گفته شده که برند لومیا نیز که هم‌اکنون در اختیار مایکروسافت قرار دارد، جایگزین برند سرفیس خواهد شد.

مایکروسافت هم‌اکنون نیز می‌تواند به مدت ده سال از نام تجاری Nokia برای گوشی‌های غیرهوشمند، سری ASHA و نیز Nokia X استفاده کند؛ اما قرار بر این بود که این کمپانی، برند نوکیا برای اسمارت‌فون‌ها را ظرف 18 ماه از بستن قراردادی که منجر به تصاحب بخش دستگاه‌های موبایل کمپانی فنلاندی می‌شد، رها کند.

image thumb127

این اقدام، حرکت هوشمندانه‌ای به نظر می‌رسد؛ چراکه بیشتر موفقیت پلتفرم ویندوزفون در حال حاضر در مکانی رخ می‌دهد که برند نوکیا در آن قدرت دارد. البته موفقیت نهایی این اکوسیستم به چگونگی فروش دستگاه‌های ارائه شده توسط تولیدکنندگان جدید دیگر از جمله میکرومکس در بازارهای در حال توسعه بستگی خواهد داشت.

آنچه در نقطه‌ی مقابل جالب توجه است، اقدام به حذف برند سرفیس خواهد بود که به هیچ عنوان با منطق جور درنمی‌آید؛ چرا که مایکروسافت تا کنون میلیون‌ها دلار صرف تقویت و معرفی این برند در بازار محصولات خاص خود که چیزی میان تبلت‌ها و اولترابوک‌ها هستند، نموده و از سوی دیگر نیز نوکیا در بازار تبلت‌ها چندان شناخته شده نیست و برند قدرتمندی محسوب نمی‌شود.

مسلماً در صورت صحت این اطلاعات، آنچه بیش از همه موجب خوشحالی دوست‌داران نوکیا می‌شود، زنده ماندن این برند محبوب خواهد بود.

نظر شما در خصوص این اطلاعات و تصمیمات احتمالی مایکروسافت چیست؟

منبع : زومیت

Print Friendly, PDF & Email

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*