یکشنبه , ۴ مهر ۱۴۰۰

ZyXEL NXC5500؛ كنترلر شبكه‌های بی سيم گسترده

 

شركت زايكسل چندين محصول جديد براي مديريت شبكه‌هاي بي‌سيم هتل‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها و محيط‌هایي با تعداد كاربر زياد معرفي كرد كه شاخص‌ترين آن‌ها، كنترلر NXC5500 است. اين محصول مي‌تواند تا 512 اكسس‌پوينت و 16 هزار كاربر را پشتيباني و مديريت كند، همچنین، از شش درگاه شبكه اترنت گيگابيتي و دو درگاه USB بهره مي‌برد. توان خروجي NXC5500 برابر 6 گيگابيت‌ بر‌ثانيه است و قابليت‌سازگاري با اكسس‌پوينت‌هاي NWA3000-N، NWA5000 و NWA5120 را دارد.

زايكسل اعلام كرده است که اين كنترلر با اكسس‌پوينت NWA1123-AC كه روي استاندارد 802.11ac است، سازگاري ندارد. اما اكسس‌پوينت‌هاي حرفه‌اي جديد را پشتيباني خواهد كرد.

از جمله قابليت‌هاي ويژه اين كنترلر سخت‌افزاري، مي‌توان به پشتيباني از احراز هويت‌هاي سخت‌افزاري با سرورهاي RADIUS، رمزنگاري‌هاي فوق‌پيشرفته و پيچيده، مديريت حساب‌هاي كاربري ميهمان تا 2048 كاربر، احرازهويت LDAP و ايزوله‌سازي لايه 2 است. Auto Healing ويژگي جديدي روي اين كنترلر است كه امكان دسترسي به وضعيت و جزئيات اكسس‌پوينت‌هاي همسايه يكديگر را مي‌دهد تا بتوان براساس آن اكسس‌پوينت‌هاي مزاحم يا با توان خروجي كم را از شبكه خارج كرده و امكان افزودن كاربران به اكسس‌پوينت‌هاي قوي‌تر را فراهم كرد. Client Steering قابليت ديگري است كه بر‌اساس آستانه سيگنال‌ كار می‌کند و امكان فعال‌سازي اكسس‌پوينت‌ها و كلاينت‌ها را با توجه به ظرفيت آن‌ها و مديريت دسترسي‌ها فراهم مي‌كند. قيمت اين محصول 3400 دلار اعلام شده است.

منبع : ماهنامه شبکه

Print Friendly, PDF & Email

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*