یکشنبه , ۴ مهر ۱۴۰۰

سونی سرمایه‌گذاری خود را بر روی سنسور دوربین گوشی‌های هوشمند افزایش می‌دهد

 

برای آن دسته از شما که اطلاع ندارید باید بگوییم که سنسور دوربین سونی هم‌اکنون نیز در مجموعه‌ی وسیعی از گوشی‌های هوشمند وجود دارد که علاوه بر تولیدات خود سونی، گوشی‌های مطرحی نظیر آیفون را نیز در بر می‌گیرد. این کمپانی ژاپنی تصمیم دارد مبلغ ۳۴۵ میلیون دلار را بر روی ارتقا و افزایش تولید سنسورهای دوربین خود سرمایه‌گذاری نماید.

به نظر می‌رسد از نظر سونی، هنوز تولیدکنندگان بیشتری باید به استفاده از سنسورهای این شرکت روی آورند. این سرمایه‌گذاری، بر روی افزایش تولید سنسورهای دوربین این شرکت که در گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها به کار گرفته می‌شوند متمرکز خواهد بود. همچنین جالب است بدانید که سونی اعلام کرده از این پس با تولیدکنندگان بیشتری وارد قرارداد خواهد شد تا سفارشات آن‌ها به منظور تولید سنسور دوربین جلویی دستگاه‌های هوشمند را عهده‌دار شود. می‌توان این رویکرد سونی را پاسخی به افزایش روزافزون محبوبیت تصاویر سلفی در نظر گرفت.

با در نظر گرفتن این مساله که در حال حاضر دوربین جلویی گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها حتی به اندازه‌ی نصف دوربین پشتی آن‌ها نیز کیفیت ندارد، تلاش سونی برای تغییر این رویه منطقی جلوه خواهد کرد. در نهایت این افزایش تولید در دو کارخانه صورت خواهد پذیرفت؛  یکی از این کارخانه‌ها در قسمت جنوبی جزیره‌ی کیوشوی ژاپن قرار دارد و دیگری کارخانه‌ای در شمال غربی این کشور خواهد بود که مدتی پیش سونی نسبت به خرید آن از کمپانی رنسس الکترونیکز اقدام کرده بود. گفته می‌شود که اپل نیز نیم نگاهی به این کمپانی داشته است.

هنوز بطور مشخص نتیجه‌ی نهایی این سرمایه‌گذاری مشخص نیست اما اگر حاصل این اقدام، افزایش و بهبود کیفیت دوربین‌ها و تصاویر گرفته شده توسط آن‌ها باشد مسلما همه‌ی ما بی‌صبرانه به انتظار خواهیم نشست.

منبع : زومیت

Print Friendly, PDF & Email

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*