سه شنبه , ۵ بهمن ۱۴۰۰

استفاده ممنوع: اسكايپ

 

ما بدون نرم‌افزار ناتوان خواهیم بود؛ بدون آن‌ها چگونه می‌توانیم وب‌گردی کنیم، از کامپیوترهای خود محافظت کنیم و فصل‌های این نشریه را در هر شماره پر کنیم؟ اما به لطف افزایش پهنای باند و فناوری‌ها و روش‌های پیچیده‌تری در وب همچون HTML5، امروزه انجام کارهایی به‌صورت آنلاین ممکن شده که زمانی نیازمند دانلودهایی سنگین و پرداخت هزینه‌های گزاف بود.

کروم‌بوک‌ها  (لپ‌تاپ‌هایی مبتنی‌بر Chrome OS گوگل) نرم‌افزارهای سنتی را حتی اجرا هم نمی‌کنند؛ در عوض کاربر به نصب وب‌اپ‌های مورد نظر خود و کار در کلاود می‌پردازد (اگرچه امکان کار به‌صورت آفلاین هم وجود دارد). البته مشخص است که برای استفاده از ابزارهای پیشرفته آنلاین نیازی نیست که حتماً کروم‌بوک داشته باشید. در حقیقت، مهم نیست که کامپیوتر شما چقدر جدید یا کهنه است؛ همین حالا می‌توانید به درون ابرها مهاجرت کنید. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به جدیدترین گزینه‌های آنلاین جایگزین‌ برای نرم‌افزارهای سنتی که به شما امکان انجام هر کاری در ابرها را می‌دهند، از ویرایش عکس و فیلم گرفته تا بهبود کارایی کامپیوتر و اسکن و یافتن بدافزار.

نرم‌افزاری که باید رها کرد
اسکایپ
حجم: 32.2 مگابایت

مشکلش چیست؟
اسکایپ همه جا هست؛ حتی این ابزار بخشی از سرویس وب‌میل outlook.com است. اما همه‌جاحاضر بودن آن لزوماً نشانه بهترین بودن آن نیست و گاه از مشکلات کیفیتی نیز رنج می‌برد. اگر یک گفت‌وگوی یک‌به‌یک می‌خواهید با اسکایپ مشکلی نخواهید داشت. اما اگر یک تماس گروهی شامل ده نفر داشته باشید، باید دست‌کم یکی از مشارکت‌کنندگان حساب پولی Premium داشته باشد.

به‌جای آن از چه چیزی استفاده کنیم؟
Google+ Hangouts

 

چرا باید از آن استفاده کنیم؟
سرویس گفت‌وگوی گوگل به شما اجازه می‌دهد به‌صورت رایگان از گفت‌وگوهای ویدیویی با تا ده دوست لذت ببرید. البته برای استفاده از سرویس باید یک حساب Google+ داشته باشیم، البته بیش‌تر ما حتی اگر از شبکه اجتماعی گوگل استفاده نکنیم این حساب را داریم. Hangouts در گوگل پلاس  و جی‌میل یکپارچه شده‌ است و برای iOS و آندروئید نیز موجود است. می‌توانید در طول گفت‌وگو عکس و شکل به اشتراک بگذارید و از طریق گوشی خود پیامک بفرستید. آغاز کردن و پیوستن به گفت‌وگوها در این نرم‌افزار آسان است و به راحتی می‌توانید بین تماس صوتی و تصویری سوئیچ کنید. یکپارچگی با گوگل درایو انتقال فایل را نیز ممکن می‌کند.

پیشنهادهای دیگر

Apear.in

Bistri

منبع : ماهنامه شبکه

Print Friendly, PDF & Email

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*