جمعه , ۱ بهمن ۱۴۰۰

استفاده ممنوع: سون زيپ

 

ما بدون نرم‌افزار ناتوان خواهیم بود؛ بدون آن‌ها چگونه می‌توانیم وب‌گردی کنیم، از کامپیوترهای خود محافظت کنیم و فصل‌های این نشریه را در هر شماره پر کنیم؟ اما به لطف افزایش پهنای باند و فناوری‌ها و روش‌های پیچیده‌تری در وب همچون HTML5، امروزه انجام کارهایی به‌صورت آنلاین ممکن شده که زمانی نیازمند دانلودهایی سنگین و پرداخت هزینه‌های گزاف بود.

کروم‌بوک‌ها  (لپ‌تاپ‌هایی مبتنی‌بر Chrome OS گوگل) نرم‌افزارهای سنتی را حتی اجرا هم نمی‌کنند؛ در عوض کاربر به نصب وب‌اپ‌های مورد نظر خود و کار در کلاود می‌پردازد (اگرچه امکان کار به‌صورت آفلاین هم وجود دارد). البته مشخص است که برای استفاده از ابزارهای پیشرفته آنلاین نیازی نیست که حتماً کروم‌بوک داشته باشید. در حقیقت، مهم نیست که کامپیوتر شما چقدر جدید یا کهنه است؛ همین حالا می‌توانید به درون ابرها مهاجرت کنید. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به جدیدترین گزینه‌های آنلاین جایگزین‌ برای نرم‌افزارهای سنتی که به شما امکان انجام هر کاری در ابرها را می‌دهند، از ویرایش عکس و فیلم گرفته تا بهبود کارایی کامپیوتر و اسکن و یافتن بدافزار.

نرم‌افزاری که باید رها کرد

سون‌زيپ
حجم: 1 مگابایت

مشکلش چیست؟
بیش‌تر کاربران از یک برنامه فشرده‌سازی برای فشرده‌کردن داده یا از حالت فشرده خارج ساختن آن استفاده می‌کنند. ویندوز 7 و بالاتر، شامل ابزارهای توکار برای چنین کاری است. سون‌زيپ با استفاده از فورمت اختصاصی خود، 7z فشرده‌سازی بیش‌تری ارائه می‌دهد، اما نصب یک نرم‌افزار فقط برای چنین امکانی کاری زیادی به‌نظر می‌رسد، به‌خصوص این‌که فقط در صورتی می‌توانید فایل فشرده‌شده را با دوستان خود به اشتراک بگذارید که آن‌ها هم همین نرم‌افزار را نصب کرده باشند.

به‌جای آن از چه چیزی استفاده کنیم؟
Online-convert

چرا باید از آن استفاده کنیم؟
این سرویس می‌تواند بیش‌تر فایل‌ها را از فورمتی به فورمت دیگر تبدیل کند، از جمله اسناد، موسیقی، ویدیو و عکس. این سایت همچنین یک بخش خود را به ایجاد آرشیو اختصاص داده است. می‌توان از آن برای فشرده‌سازی فایل‌ها در فورمت معمول ZIP استفاده کرد، اما فورمت‌های دیگر هم در دسترس هستند، از جمله TAR.GZ ،TAR.BZ2 و 7z. فقط کافی است فایل‌ها را برای فشرده‌سازی اضافه کنید یا یک URL از یک فایل آنلاین را وارد و روی Convert کلیک کنید. این سرویس همچنین امکان تبدیل فورمت‌های فشرده به یکدیگر را نیز ارائه می‌دهد، بنابراین، می‌توانید با استفاده از آن فایل‌های 7z را به فورمت مرسوم ZIP تبدیل کنید.

پیشنهادهای دیگر

ZipMyFiles

WobZip

منبع : ماهنامه شبکه

Print Friendly, PDF & Email

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*