سه شنبه , ۵ بهمن ۱۴۰۰

گوگل اپلیکیشن‌های خود را در دستگاه‌های اندرویدی افزایش می‌دهد

 

با توجه به گزارشی که توسط The Information ارائه شده، احتمالا در دستگاه‌های اندرویدی آینده شاهد تعداد بیشتری از اپلیکیشن‌های اختصاصی گوگل بصورت از پیش نصب شده خواهیم بود. اسناد و قراردادهای محرمانه در خصوص نیازمندی‌های جدید قراردادهای گوگل نشان از افزایش نرم‌افزارهای از پیش نصب شده‌ی گوگل بر پلتفرم اندروید دارد.

بر اساس دستورالعمل‌های جدید، تعداد اپلیکیشن‌های از پیش نصب شده‌ی گوگل بر روی پلتفرم اندروید به ۲۰ اپلیکیشن افزایش خواهد یافت که با در نظر گرفتن عدد قبلی که به ۹ اپلیکیشن اشاره داشت شاهد افرایش بیش از دو برابری این برنامه‌ها هستیم. علاوه بر این، اپلیکیشن‌های گوگل طبق دستورالعمل جدید باید در قسمت مهمی و مشخصی از سیستم‌عامل قرار گرفته و مجموعه‌ی آن‌ها از طریق پوشه‌ای مشخص در صفحه ی خانگی در دسترس باشد.

این مساله بدان معناست که تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند اندرویدی نظیر سامسونگ و اچ‌تی‌سی و… موظف هستند به بازچینی رابط برنامه‌های خود پرداخته و افزایش تعداد برنامه‌ها را نیز بپذیرند. گوگل تصمیم دارد در نسخه‌های جدید سیستم‌عامل خود کنترل بیشتری بر روی ظاهر و رابط کاربری دستگاه‌ها اعمال کند که به موجب آن برخی تولیدکنندگان نظیر ZTE هم‌اکنون نیز لانچر گوگل ناو را بعنوان حالت پیش‌فرض بر روی دستگاه‌های خود سوار کرده‌اند.

باید منتظر ماند و دید واکنش شرکت‌هایی نظیر سامسونگ، سونی و اچ‌تی‌سی به تصمیمات جدید گوگل در رابط کاربری دستگاه‌های جدید این شرکت‌ها چه خواهد بود.

منبع : زومیت

Print Friendly, PDF & Email

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*