چهارشنبه , ۱۰ آذر ۱۴۰۰

بخش سرورهای x86 آی‌بی‌ام رسماً به لنوو واگذار می‌شود

 

پس از گذشت بيش از يک‌سال از انتشار خبر رايزنی‌های لنوو برای خريد بخش سرورهای x86 آی‌بی‌ام، سرانجام با تاييد رگلاتوری ايالات متحده، اتحاديه اروپا و چين، بخش يادشده ضمن قراردادی 2.1 ميليارد دلاری امروز رسماً به لنوو واگذار می‌شود تا اين شرکت چينی در فهرست بزرگ‌ترين سازندگان سرور جهان در جايگاه سوم بايستد.

فرآيند انتقال همين هفته در بيشتر بازارهای بزرگ جهان آغاز و تا اوايل سال بعدی ميلادی در ديگر کشورها کامل خواهدشد. طبق اين قرارداد، سرورهای تيغه‌ای و سوئيچ‌های خانواده System x، BladeCenter و Flex System و نيز سرورهای NeXtScale و iDataPlex به‌همراه نرم‌افزارهای مربوطه به لنوو واگذار می‌شوند. اما مين‌فريم‌های System z و سرورهای Power Systems ،Storage Systems، سرورهای Flex مبتنی بر Power و نيز سامانه‌های PureApplication و PureData همچنان در مالکيت آی‌بی‌ام باقی می‌مانند. گفتنی است لنوو بخش محاسبه‌های شخصی آی‌بی‌ام را نيز در سال 2005 به تملک خود درآورده‌بود که همين خريد کسب‌وکار کامپيوترهای شخصی لنوو را به‌گونه چشمگيری در جهان گسترش داد.

گفته‌شده‌است که مشتريان سابق آی‌بی‌ام از اين دادوستد آسيبی نخواهندديد. اما شماری از کارکنان آی‌بی‌ام در چين که نگرانند شغل خود را از دست بدهند در مخالفت با اين خريدوفروش دست به اعتراض زدند. مقامات رسمی دو شرکت می‌گويند آن‌ها تعهد دارند که همه کارکنان کنونی همچنان در شمار شاغلان بخش‌های مربوطه باقی بمانند اما پيشبرد کارایی‌ها نيز برای‌شان اهميت دارد.

لنوو قصد دارد در دو سايت توليدی خود برای مشتريان آمريکای شمالی سرور بسازد؛ يکی سايت‌ توليد کامپيوترهای شخصی که سال گذشته در کارولينای شمالی راه‌اندازی شد و ديگری کارخانه‌ای متعلق به‌اين شرکت در مونتری مکزيک. لنوو همچنين توجه خود به امنيت را افزايش داده‌ و برای همين منظور علاوه بر تشکيل يک کميته امنيتی در شرکت خود، پست جديدی را با عنوان مدير امنيت تعريف کرده‌است.

منبع : ماهنامه شبکه

Print Friendly, PDF & Email

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*