چهارشنبه , ۱۰ آذر ۱۴۰۰

شايعه: نسخه‌های مستقل ويندوز 8.1 را می‌توان به‌رايگان به ويندوز 9 ارتقا داد

 

به‌گزارش کامپيوتر ورلد، شخصی که به‌خاطر انتشار خبرهای سری مايکروسافت معروف است، ادعا کرده‌است که مايکروسافت اجازه خواهد تا بعضی از کاربران ويندوز 8.1 سيستم‌عامل خود را به نسخه بعدی يعنی ويندوز 9 ارتقا دهند.

اين گزارش با استناد به توييت‌های اين شخصيت مجازی که Wzor نام دارد و آن‌ها را به زبان روسی منتشر کرده‌است می‌افزايد، طبق اين برنامه، بعضی (و نه همه) ويندوزهای 8.1 به‌طور رايگان به نسخه 9 به‌روزرسانی خواهندشد. در همين راستا، فقط نسخه‌های فول ريتيل (full retail) يا به عبارتی مستقل ويندوز 8.1 را می‌توان به‌رايگان به نسخه 9 ارتقا داد اما کاربران نسخه‌های OEM بايد بابت سيستم‌عامل جديد پول بپردازند.

نسخه فول ريتيل ويندوز يعنی نسخه‌ای که آن‌را به‌طور جداگانه و مستقل خريداری می‌کنيد و منظور از نسخه OEM آن نسخه‌ای از ويندوز است که مايکروسافت آن‌را به سازندگان کامپيوترهای شخصی (مانند اچ‌پی، دل و…) می‌فروشد و شما نيز آن‌را همراه با کامپيوتر، يک‌جا خريداری می‌کنيد. نسخه‌های OEM ويندوز (و هر نرم‌افزار ديگری) معمولاً ارزان‌تر هستند اما درعوض از پشتيبانی فنی شرکت سازنده بی‌بهره‌اند. همچنين کاربرانی که ‌اينک از ويندوز 7 استفاده می‌کنند بايد بابت به‌روزرسانی به ويندوز 9 پول بپردازند. گفتنی است کسی از هويت Wzor اطلاعی ندارد و مشخص نيست که اين حساب کاربری مربوط به يک شخص است يا يک گروه.

منبع : ماهنامه شبکه

Print Friendly, PDF & Email

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*