چهارشنبه , ۱۰ آذر ۱۴۰۰

اينتل و كوچك‌ترين مودم 3G جهان

 

با رواج تدریجی اينترنت اشيا (IoT) نياز به مودم‌هايي كه روي هر وسيله‌اي سوار شده و امكان اتصال بي‌سيم آن‌ها به شبكه و اينترنت وجود داشته باشد، بيش‌تر احساس مي‌شود.

 

به همين دليل، شركت اينتل از يك مودم 3G پرده‌برداري كرد كه عنوان كوچك‌ترين مودم را از آن خود مي‌كند. XMM 6255 که از سكه يك سنتي بزرگ‌تر است، يك مودم 3G، تقويت‌كننده انرژي و فرستنده/گيرنده است. اينتل مي‌گويد: «اين مودم، بسيار كوچك طراحي شده است تا به راحتي در اسمارت‌فون‌هايي كه از 3G پشتيباني مي‌كنند، وسايل پوشيدني، تجهيزات قابل حمل، تجهيزات امنيتي و وسايل IoT جاسازي شود.» اين مودم از يك تراشه پايه مودم‌ Intel X-GOLD 625 و يك تراشه تقويت‌كننده انرژي/فرستنده/ گيرنده بهره مي‌برد.

 

روي تراشه دوم، براي نخستین بار شاهد مجتمع‌سازي قابليت‌هاي تقويت‌كنندگي انرژي به طور هم‌زمان با ارسال/دريافت سيگنال هستيم. به گفته اينتل، قابليت تقويت‌كنندگي انرژي براي محافظت از مودم در برابر گرما، مشكلات ولتاژ يا اضافه جريان است كه باعث مي‌شود براي دستگاه‌هايي مانند حس‌گرها يا صفحه‌‌های نمایش بسيار حساس مناسب باشد. مجتمع‌سازي تقويت‌كننده انرژي و فرستنده/گيرنده باعث كاهش حجم و هزينه اما افزايش ضريب ايمني مودم مي‌شود. XMM 6255 از استاندارد HSPA دو بانده براي ارتباطات 3G استفاده مي‌كند و سرعت دانلود آن 7.2 مگابيت در ثانیه و سرعت آپلود 5.76 مگابيت در ثانیه است. افزون بر این، مي‌توان قابليت چهاربانده 2G را به‌آن افزود (انتخابي)، البته برای این کار به يك تقويت‌كننده انرژي خارجي نياز دارد. اينتل يكي از پيش‌تازان اينترنت اشيا است و پيش‌بيني مي‌كند تا چندين سال ديگر ميليون‌ها وسيله به اينترنت متصل شوند.

منبع : ماهنامه شبکه

Print Friendly, PDF & Email

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*