دوشنبه , ۳ آبان ۱۴۰۰

کسپرسکی و رونمایی از آخرین راهکارهای حفاظت از محیط‌های مجازی

 

کسپرسکی از جدیدترین راهکار امنیتی خود برای محیط‌های مجازی (Virtualization) به عنوان پیشرفته‌ترین راهکار امنیتی برای پلتفرم‌های VMware، Citrix و Microsoft رونمایی کرد.

این محصول نسبت به نسخه قبلی امکانات امنیتی بیشتری مانند کنترل برنامه‌های کاربردی و… را دارد و در قالب گواهینامه‌های انعطاف‌پذیری به مشتریان عرضه شده است. این محصول دارای مزایایی از جمله عملکرد بهتر در فضای مجازی، محافظت بی نظیر از فضای مجازی، استقرار و مدیریت آسان ویژه فضاهای مجازی و تنوع در گواهینامه ها و دسترسی‌ها می‌باشد.

قابلیت Hypervisor این محصول، درگیری تمامی ورودی و خروجی‌های سیستم، پردازنده و حافظه را به حداقل می‌رساند و از اسکن چندباره و غیر ضروری یک فایل روی چند ماشین مجازی جلوگیری می کند. به این ترتیب اثر منفی بر عملکرد سیستم به حداقل می‌رسد و بازده کارایی آن بالاتر می رود. همچنین این نسخه جدید از تمامی فن‌آوری‌های کلیدی مجازی‌سازی مایکروسافت و Citrix پشتیبانی می‌کند.

محافظت بی‌نظیر این محصول جدید کسپرسکی از طریق اتصال به پایگاه داده‌های ابری صورت می‌گیرد و محافظت بی‌وقفه‌ای در برابر تهدیدات ناشناخته انجام می شود. از این رو سطح حملات، آلودگی‌ها، آسیب‌ها و خسارات ناشی از اعمال سیاست‌های امنیتی با فیلترینگ ماشین‌ها مجازی در سطح دانه‌های ریز (Granular) به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.

امنیت تمام فضاهای مجازی و فیزیکی از طریق یک کنسول واحد مدیریتی صورت می گیرد که دردسرهای نصب نرم افزارهای جانبی را به کلی از بین برده و کلیه عملیات راه‌اندازی و اجرا در کمتر از شصت دقیقه به وسیله یک کاربر ساده قابل انجام است. تمامی تنظیمات اعمال شده توسط کاربر به صورت خودکار روی تمامی ماشین‌های مجازی اعمال شده و نیاز به تنظیم تک تک آنها نیست. نتیجه این کار افزایش بهره‌وری از طریق اعمال یک سیاست امنیتی واحد و ادغام امور روزمره IT برای فضاهای فیزیکی و مجازی یکپارچه می‌باشد.

تنوع در گواهینامه‌ها نیز به کاربر اجازه می دهد که بسته به میزان کاربری و سطح توقعی که از نرم افزار امنیتی خود دارد، نسخه درست را خریداری کند. از این طریق علاوه بر حذف امکانات و قابلیت های بدون استفاده، در هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی می شود. این گواهینامه‌ها همچنین بر حسب تعداد کاربران متصل به یک شبکه متغیر است.

منبع : زومیت

Print Friendly, PDF & Email

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*