دوشنبه , ۵ مهر ۱۴۰۰

گوگل عضو جديد کنسرسيوم اترنت 25G

 

گوگل نيز با پيوستن به کنسرسيوم اترنت 25G متشکل از چند شرکت شامل مايکروسافت، ملانوکس، برودکام و آريستا نت‌ورکس در واقعيت بخشيدن به هدف اين کنسرسيوم که توسعه و گسترش پروتکل‌های تک‌لينک 25G و دو لينکی 50G در مراکز داده است کمک خواهدکرد. شرکت‌های فوق می‌کوشند از اين استاندارد جديد اترنت برای متصل کردن سرورها به سوئيچ‌های بالانشين رک (top-of-rack) در مراکز داده بهره ببرند تا بتوانند از نسل آتی ملزومات شبکه‌های محاسبات ابری پشتيبانی کنند.

 استاندارد کنونی در صنعت مراکز داده برای کارت‌های شبکه سرور و درگاه سوئيچ‌های بالانشين رک (top-of-rack) به‌ترتيب 10G و 40G است. کنسرسيوم يادشده قصد دارد به توسعه آن‌دسته از تجهيزات شبکه که پهنای باند بيشتری دارند و وجودشان برای مراكزداده بزرگ ضروری است، سرعت ببخشد. استانداردهای کنونی ديگر پاسخ‌گوی سازوکارهای آتی نخواهند بود و چنين مراكز داده‌اي به‌زودی به پروتکل‌هایی فراتر از اترنت 10 گيگابيت و 40 گيگابيت بر ثانيه نياز خواهندداشت.

انتظار می‌رود نخستين محصولات مبتنی بر فناوری جديد پيش از پايان سال 2015 وارد بازار شود و شرکت‌های بزرگ ديگری مانند آمازون، اپل و فيس‌بوک نيز به‌اين کنسرسيوم بپيوندند. شرکت‌هایی که عضو کنسرسيوم فوق هستند برای استفاده از مشخصه‌های استاندارد جديد هزينه مالکيت نخواهندپرداخت و به عبارت ديگر استفاده از اين استاندارد، رويالتی‌ فری خواهدبود.

منبع : ماهنامه شبکه

Print Friendly, PDF & Email

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*