دوشنبه , ۵ مهر ۱۴۰۰

ورود سيب‌ها به حيطه‌های کلان تجاری!

 

همين چند روز پيش بود که خبر شکل‌گيری شراکتی خاص و راهبردی بين اپل و آی‌بی‌ام تيتر رسانه‌ها شد. طبق اين قرارداد همکاری، آی‌بی‌ام توان‌مندی‌های خود در عرصه نرم‌افزار-سرويس‌های تحليلی و نيز بزرگ‌داد‌ها را با دو ابزار موبايل محبوب اپل يعنی آی‌فون و آی‌پد گره خواهدزد.

اين قرارداد همکاری را می‌توان گام هوشمندانه اپل برای حضور جدی در حوزه‌های کلان تجاری و سازمانی قلمدادکرد. با اينکه آی‌پدها و آی‌فون‌های اپل پيش از اين نيز توانسته بودند به بعضی از محيط‌های اداری و سازمانی راه پيداکنند و به‌عنوان ابزارهای کاری و حرفه‌ای مورداستفاده قرار بگيرند اما حضور اپل در چنين حيطه‌هایی عمدتاً حضور سخت‌افزاری بود. اما اينک شراکت جديد اپل با آی‌بی‌ام باعث می‌شود آی‌فون‌ها و آی‌پدهای اين شرکت با مجموعه قدرتمندی از نرم‌افزارها و سرويس‌های تجاری و اداری آی‌بی‌ام سازگار شوند و بديهی است که اين مهم راه را برای ورود اپل به عرصه‌های يادشده هموارتر خواهدکرد. تيم کوک مديرعامل اپل قرارداد اخير را وقوع دگرگونی در اين کسب‌وکار عنوان کرد. خانم گينی رومتی، رئيس و مديرعامل آی‌بی‌ام نيز آن‌را موجب رشد هر دو شرکت برشمرد و افزود با چنين شراکتی امکانات موبايل به حوزه‌های (کلان) تجاری راه می‌يابند. برخی از توافق‌های صورت‌گرفته در ضمن اين شراکت به شرح زير هستند:

  • بيش از صد راه‌کار تجاری صنعت-محور شامل برنامه‌های بومی، از اساس و به‌طور ويژه برای آی‌فون و آی‌پد توسعه داده خواهندشد.
  • سرويس‌های ابری آی‌بی‌ام از جمله سرويس‌های مديريت دستگاه، امنيت، تحليل و يکپارچگی موبايل، برای استفاده روی سکوی iOS بهينه خواهندشد.
  • خدمات و پشتيبانی‌هایی که در قالب سرويس AppleCare از سوی اپل ارائه می‌شود از اين پس با حيطه‌های تجاری و کلان هماهنگ خواهدشد.
  • آی‌بی‌ام برای فعال‌سازی دستگاه‌های موبايل و نيز تامين و مديريت آن‌ها گزينه‌های جديدی ارائه خواهدکرد.

منبع : ماهنامه شبکه

 

Print Friendly, PDF & Email

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*