دوشنبه , ۳ آبان ۱۴۰۰

گوشی اندرویدی خود را با سوت پیدا کنید

 
تاکنون چند بار پیش آمده‌ که جای گوشی خود را در منزل یا اداره فراموش کرده باشید؛ یک بار، پنج بار،‌ ده بار؟ انگار این گونه است که هر قدر ‌از گم شدن گوشی خود متنفرید، بیشتر آن را گم می‌کنید؛ اما داستان هنگامی بد‌تر می‌شود که گوشی هوشمند شما در حالت Silent نیز ‌باشد. در این صورت حتما به این ابزار نیاز دارید! با استفاده از این نرم افزار شما میتوانید گوشی اندرویدی خود را با سوت پیدا کنید. 

در حالی که رو به روز گوشی‌های هوشمند برای ما اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند، ‌از دست دادن آن‌ها نیز حتی برای مدت زمانی کوتاه می‌تواند به شدت ما را ناراحت کند. حال این گم‌ شدن می‌تواند برای همیشه باشد یا برای مدت زمانی در حد چند دقیقه.

فراموش کردن جای گوشی هوشمند، از مواردی است که بیشتر کاربران معمولا با آن مشکل دارند و دقیقا بار‌ها نیز برای هر کاربری اتفاق افتاده و خواهد افتاد. در نخستین روز هفته، شما را با ابزار کاربردی آشنا می‌سازیم که به شما در یافتن جای دقیق گوشی هوشمند گم شده کمک فراوان می‌کند؛ تنها کافی است بتوانید خوب سوت بزنید.

 

سوت بزنید تا گوشی خود را پیدا کنید! (اندروید)


همان گونه که تا کنون دریافته‌اید‌، App مربوطه Whistle Me نامیده می‌شود و بر خلاف ابزار Android Device Manager که نیاز به Login شدن در یک دستگاه دیگر دارد، برای یافتن گوشی شما تنها به شنیدن صدای سوت شما نیاز است؛ البته این ابزار طبعا برای یافتن گوشی در مکان‌های بسته و به عبارتی همین دور و بر است!

به محض اینکه تن صدای مربوطه به گوش هوشمند برسد، گوشی با ایجاد سر و صدا، جای اصلی خود را به شما نشان می‌دهد.

سوت بزنید تا گوشی خود را پیدا کنید! (اندروید)

برای نصب این App به آدرس آن در Paly Store گوگل در اینجا رفته یا از لینک مستقیم پایاکن مطلب یاری بگیرید. پس از آنکه برنامه را نصب کردید، می‌توانید به سادگی آن را اجرا کنید تا برنامه در پشت صحنه به کار خود ادامه دهد. همچنین ‌می‌توانید تا هنگام که به آن نیاز دارید، اصلا به چیز دیگری نیندیشید.

اما این App تعدادی تنظیمات خوب را در بر می‌گیرد که حیف است از آن‌ها بدون هیچ اشاره‌ای بگذریم. پس بگذارید نگاهی به آن‌ها داشته باشیم تا بتوانیم از این ابزار بیشترین بهره ‌‌را ببریم.

نخست ‌اینکه می‌توانید با‌ دکمه‌ای که در بالای صفحه است، این ابزار را خاموش یا روشن کنید.

 

سوت بزنید تا گوشی خود را پیدا کنید! (اندروید)

دقیقا زیر این دکمه، می‌توانید Detection Level یا سطح ردیابی و پیگیری صدا را تنظیم کنید. ردیابی صدا در سطح نرمال آن یعنی سطح پیش فرض به خوبی کار می‌کند، ولی می‌تواند آن را در سطح Easy یا Hard نیز تنظیم کنید که در سطح Hard باید یک سوت زن ماهر باشید.

سوت بزنید تا گوشی خود را پیدا کنید! (اندروید)

گزینه بعدی یعنی Number of Whistle مربوط به تعداد دفعاتی است که لازم است شما سوت بزنید تا گوشی به شما پاسخ دهد.

سوت بزنید تا گوشی خود را پیدا کنید! (اندروید)

همچنین می‌توانید نوع پاسخگویی گوشی هوشمند را نیز مشخص کنید. این موضوع در گزینه Notification Mode به سه حالت وجود دارد؛ سه حالتی که می‌توانید‌ آنها را برگزینید: Ringtone، Reading time و Reading text:

سوت بزنید تا گوشی خود را پیدا کنید! (اندروید)

در حالت Ringtone گوشی شما با صدای زنگ پاسخ شما را می‌دهد. در حالت Reading time ساعت فعلی برای شما خوانده می‌شود و در حالت Reading text متنی که شما تنظیم و وارد می‌کنید، در جواب سوت شما خوانده می‌شود.

سوت بزنید تا گوشی خود را پیدا کنید! (اندروید)

باقی تنظیمات نیز خود گویا هستند، جز Notification Mode که به برنامه اجازه میدهد ‌از پاک شدن خود از حافظه RAM جلوگیری کند.

سوت بزنید تا گوشی خود را پیدا کنید! (اندروید)

با انجام این تنظیمات، نرم‌افزار آماده به کار است و می‌توانید در حالی که صفحه نمایش گوشی شما خاموش است، برای یافتن آن سوت بزنید. سعی کنید با صدای بلند برای گوشی خود سوت بزنید؛ ‌خواهید دید که گوشی شما به همان خوبی پاسخ خواهد داد.

سوت بزنید تا گوشی خود را پیدا کنید! (اندروید)

اما تا چقدر این نرم افزار برای ما کاربردی است؟ آیا متوجه اشکالی در کار با آن شده‌اید؟ تجربیات خود را در کار با این نرم‌افزار برای ما و دیگر کاربران در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

لینک دانلود نرم افزار پیدا کردن گوشی موبایل با سوت مخصوص اندروید – دانلود کنید

منبع تابناک

Print Friendly, PDF & Email

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*