دوشنبه , ۳ آبان ۱۴۰۰

هارددیسک جدید هیتاچی، مناسب بازار مراکز داده

 

شرکت هیتاچی (زیرمجموعه وسترن دیجیتال)، به‌تازگی عرضه هارددیسک Ultrastar C10k1800 را اعلام کرد که با گنجایش 1.8 ترابایت، 10 هزار دور در دقیقه سرعت دارد. این هارد درایو بازار سازمانی و به‌خصوص مراکز داده را نشانه گرفته است.


مجموعه قبلی Ultrastar یک کانکتور SAS 6 گیگابیتی داشت، با عرضه این محصول جدید، همه خانواده C10K به سوی کانکتور SAS 12 گیگابیتی حرکت می‌کنند. در نتیجه، این محصول 2.5 اینچی سطح سازمانی، پرظرفیت‌ترین هارددیسک 10هزار دور به شمار می‌رود. سازنده ادعا می‌کند که این پروژه در کارایی و نوشتن اتفاقی شامل بهبودهایی چشم‌گیر می‌شود. با وجود این‌که هیتاچی در یافته است که سازمان‌ها به سوی استفاده از حافظه‌های SSD کشیده شده‌اند، اما این شرکت اشاره می‌کند که زیرساخت‌های سازمانی به سطوح مختلف کارایی نیاز دارند و هارددیسک‌های 10هزار دوری، هنوز از نظر هزینه بابت هر گیگابایت کارآمد هستند.
برندن کالینز، نایب‌رئیس بازاریابی محصولات هیتاچی، می‌گوید: «مشتری‌های ما همیشه با رشد انفجاری داده مبارزه می‌کنند و  در تلاش‌اند که بار برنامه‌ها را متعادل کنند، در حالی که به بهبود فضای مرکز داده و کاهش مصرف انرژی نیاز دارند. Ultrastar C10K1800 با ترکیب گنجایش بالا و نهایت کارایی، میان گنجایش، هزینه و کارایی تعادل برقرار می‌کند.» بر اساس اظهارات هیتاچی، افزایش کارایی در حافظه‌های جدید با استفاده از ویژگی‌ کش‌کردن اطلاعات مدیا ممکن شده است، فناوری کش‌کردن مبتنی بر دیسک است که یک کش غیرفرار روی مدیا فراهم می‌کند. نتیجه این موضوع، اطمینان‌پذیری بیش‌تر و یکپارچگی داده در طول فقدان انرژی ناگهانی است.
 همچنین، با وجود چنین امکانی در مقایسه با راهکارهایی مانند NAND محدود یا NVC مبتنی‌بر فلش، شاهد بهبودی چشم‌گیر در کارایی نوشتن حتی در حجم کاری سنگین هستیم.
همچنین این شرکت اظهار داشته است که درایوهای جدید، امکانات رمزنگاری و امنیتی جدیدی را نیز شامل می‌شوند. از آن جمله می‌توان به این موارد اشاره کرد: ISE  و TCG سازمانی SED با گواهینامه FIPS 140-2  سطح دو.

منبع : ماهنامه شبکه

Print Friendly, PDF & Email

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*