دوشنبه , ۳ آبان ۱۴۰۰

سیستم‌های کنترلی درون دیوار

 

با توجه به گسترش پدیده اینترنت اشیا یا IoT (سرنام Internet of Things) مشتریان خواستار کنترل دستگاه‌های مختلف از طریقی خودکار و آسان هستند. همچنین، به لطف تلاش‌های برخی عرضه‌کنندگان این حوزه، بازار خانه‌های خودکار و هوشمند نیز به‌تازگی انگیزشی را تجربه کرده است. Ubiquiti Networks نیز از جهت سازمانی و شرکت‌های متوسط و کوچک به بازار IoT وارد می‌شود.

خط تولید این شرکت در حوزه خودکارسازی ساختمان (mFi) قابلیت‌های زیادی دارد و بسیار انعطاف‌پذیر است. اکنون، یوبیکوییتی دو عضو جدید را وارد خانواده mFi‌ می‌کند. mFi-MPW از نظر فراهم کردن خروجی‌های برق با سوئیچ‌های راه دور و قابلیت‌های نظارت بر مصرف انرژی، به mFi mPower شبیه است. تنها تفاوت طراحی درون‌دیواری آن است که به کاربران اجازه می‌دهد پریزهای دیواری موجود را جایگزین کنند و به امکانات خودکارسازی نیز دسترسی پیدا کنند. دستگاه دوم، با ایفای نقش به‌عنوان سوئیچ و دیمر عاملیت جدیدی را فراهم می‌کند. mFi-LD و mFi-LD-W بر خلاف سوئیچ‌های سنتی، با پنل‌های لمسی عرضه می‌شوند. خاموش و روشن کردن چراغ‌ها با لمس پنل و کنترل میزان روشنایی با کشیدن انگشت روی آن امکان‌پذیر است. علاوه‌بر این، دستگاه با استفاده از وای‌فای قابل کنترل و نظارت بر مصرف انرژی نیز در دسترس است.
در‌حالی‌که کنترل‌های اصلی و نظارت از طریق رابط تحت وب اعمال‌پذیر است، استفاده از mFi Controller Software امکان ترتیب‌دادن دیگر جنبه‌های خودکارسازی خانه را فراهم می‌کند.

منبع : ماهنامه شبکه

Print Friendly, PDF & Email

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*